Trapped Fly BLOGSPOT LİSANS ETKİNLEŞTİRME - Metkanse Blog

BLOGSPOT LİSANS ETKİNLEŞTİRME

Blogger Footer’dan Copyright/Telif Alanı Nasıl Kaldırılır?

Blogger ücretsiz temadan footer link ya da copyriht alanını kaldırmak/gizlemek için 2 yöntem göstereceğiz. İkisi de işinizi fazlasıyla görecektir.
Yöntem 1- CSS Üzerinde Değişiklik Yapma

Bu yöntemle küçük bir CSS değişikliği yaparak blogger copyright kısmındaki imzayı gizleyeceğiz. Yapmanız gereken çok basit:

  • Blogger kontrol paneli>Tema>Html’yi Düzenle yolunu izleyin
blogger html duzenle
  • Ctrl+F yardımıyla Html kodları arasından telif hakkıyla korunan alanı bulun (temadan temaya farklılık gösterse de genellikle copyright-area, footer-copyrightcredit, mycontent adlarından biridir.)
  • Telif alanı class etiketini öğrendikten sonra yine Ctrl+F tuşlarına tıklayıp arama kutusuna class etiketini girip ilgili CSS kodlarını bulun.
blogger telif alani css
  • CSS’in font-size değerini o (sıfır) olarak değiştirin ve Kaydet‘e tıklayın. Bloğunuzu açıp durumu kontrol edin. Bu işlem copyright kısmındaki imzayı gizlemiş olmalı. Eğer bloğunuz tema tasarımcınızın bloğuna yönleniyorsa, o (sıfır) olarak belirttiğiniz değeri 0.1 olarak değiştirmeyi deneyin.
Blogger Copyright Gizleme-CSS

Yöntem 2- Div Etiketine Style Ekleme

  • Blogger kontrol paneli>Tema>Html’yi düzenle yolunu izleyin.
  • Ctrl+F komutuyla copyright / credit / mycontent kelimelerinden birini aratın.
  • Bulduğunuz kod satırına aşağıdaki style kodunu ekleyerek Blogger copyright kısmını gizleyebilirsiniz.
style='position: absolute; top:-99px; left:-99px; width:-99px; height:-99px'

Kodu aşağıdaki görselde olduğu gibi ekleyin.

Blogger Copyright Gizleme Kodu

Yukarıdaki kod genelde iyi çalışır ama olur da sizin temanızda çalışmazsa, onun yerine şu kodu ekleyip deneyebilirsiniz:  style='visibility: hidden'

Gizlediğiniz kodun yerine kendi imzanızı eklemek isterseniz, mevcut copyright kısmını gizledikten sonra, aşağıdaki kodu kendi bilgilerinizi girerek kullanabilirsiniz:

<div class='copyright-area' role='contentinfo'>
Copyright © 2020 <script type='text/javascript'/> <a href='https://alanadiniz.com/' title='blogtitle'>Site Adı</a> | Tüm hakları saklıdır.</div>
Blogger Özel Copyright Ekleme

İşlemler bu kadar. Ayrıca, “Blogger Tarafından Desteklenmektedir” yazısını nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız, “Blogger Atıf (Attribution) Kısmını Gizleme ve Tamamen Kaldırma Yöntemleri” başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

Not: Emeğe saygı sebebiyle, ücretsiz olarak sunulan temaların tasarımcı linkini kaldırmanızı önermiyoruz…

Yorum Gönder

0 Yorumlar

advertise

Kayan Resim Alanı