Trapped Fly Blogger Şeçilen Yazı Metin Alanı Rengi Değiştirme - Metkanse Blog

Blogger Şeçilen Yazı Metin Alanı Rengi Değiştirme

Bu yazım blogunu diğer bloglardan farklı hissettirmek isteyen bloggerlara acayip faydalı gelecek bir yazı. Ben internette yazılar okurken genelde mouse ile seçim yapıp metini takip ederek okuyorum ve bence birçoğumuz da böyle yapmakta en azından kopyalama yaparken fareyle seçerek kopyalamakta içeriği. Hal böyleyken bu metin seçim alanın arka plan rengi bloglar için, siteler için önemli olmaktadır ve sayfasında renk uyumu olan bloglar daha elit bir izlenim verecektir.


Bunu blogumda nasıl yaparım?


NOT : Bu eklentiyi blogunuza eklerken blogunuzun şablonunda birkaç ekleme, çıkarma yapacağız ve bu düzenlemeleri yaparken yanlış bir şey yaptığınız taktirde sıkıntı olmaması ve rahat bir şekilde düzenleme yapabilmek için şablondan şablon yedeğini almayı unutmayınız.


Yapılacak : Şablondan HTML'yi Düzenleye tıklayın ardından Ctrl + F yardımıyla ]]></b:skin> kodunu bulun ve bir satır üstüne alttaki kodları yapıştırın.

KOD

/*===================================================
Türk Blog Yardımcısı Mouse Seçim Alanı Kod Eklemesi
====================================================*/
::-moz-selection {
background: #F62817;
color: #FFFFFF;
}
::selection {
background: #F62817;
color: #FFF;
}

koddaki # ile başlayanlarda kırmızı seçim alanı arka planının, gri planlı seçimdeki yazıların tonu olan beyazın kodudur ve bunları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Kolay gelsin, iyi bloglar!

Yorum Gönder

0 Yorumlar

advertise

Kayan Resim Alanı